Serwis Rok Zbigniewa Herberta.

Ta strona wymaga nowszej wersji Flash Playera.

Mozesz pobrac go za darmo uzywajac ponizszego linku.
Potrwa to tylko chwilę.

 IX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu jest imprezą kulturalną organizowaną od 2000 roku, której głównym celem jest popularyzacja osoby i twórczości jednego z największych polskim poetów XX wieku Zbigniewa Herberta.

Tegoroczna edycja, ujęta przez Bibliotekę Narodową w programie obchodów Roku Herberta, odbędzie się w dniach 10 – 14 września 2008 r. pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Katarzyny Herbertowej, Haliny Herbert – Żebrowskiej i Rafała Żebrowskiego.

Na program złożą się warsztaty recytatorskie dla młodzieży (10 – 11.09) pod kierunkiem aktorów Stanisława Górka i Igora Michalskiego oraz konkurs recytatorski (12.09.). Uczestników oceniać będzie Jury w składzie: Monika Babecka, Jadwiga Maj, Monika Dziedzic, Rafał Żebrowski. Przed konkursem wystąpi grupa teatralna „Punkt” z XIII LO w Warszawie z przedstawieniem „Opowieść z pestką” na podstawie dzieła Zbigniewa Herberta „Jaskinia filozofów”.

„Herbertiada” to również prezentacje artystyczne. W tym roku publiczność będzie mogła oglądać spektakl pt. Kołatka” w wykonaniu Krzysztofa Łakomika i Krzysztofa Wnuka z Teatru im. St. I. Witkiewicza (Zakopane); program pt. „Wieczór Pana Cogito” w wykonaniu Ewy Dałkowskiej i Janusza Bogackiego. Widzowie wysłuchają wierszy Herberta czytanych przez Marię Gładkowską i Andrzeja Szczytko oraz film Piotra Załuskiego pt. „Herbert. Fresk w Kościele”.

Ważnym elementem „Herbertiady” będzie wystawa „Twoja i moja katedra” – wizerunki katedr i wierszy Zbigniewa Herberta” połączona z wystawą „Monety NBP – Zbigniew Herbert 1924 – 1998” w Bazylice Mniejszej.

Powrót do archiwum wydarzeń

 
 
 
© 2008 Biblioteka Narodowa     Projekt: huncwot.com Wydarzenia   Informacje   Archiwum   Świat Pana Cogito   Kontakt